SIRT

Jeżeli należysz do osób, które pragną zachować swoją optymalną masę ciała, mieć zawsze dobre samopoczucie i zapewnić sobie długie życie, jest to dieta właśnie dla Ciebie.

Niestety, dieta Sirt wymaga od Ciebie wysokiej dyscypliny, spożywania 4-5 posiłków dziennie w określonych ilościach i regularnych odstępach czasowych, ale uwierz nam WARTO!!!  Przestrzeganie takiego reżimu zapewni Ci utrzymanie optymalnego poziomu masy ciała i zmniejszy ryzyko zachorowania na wiele chorób, co w obecnych czasach jest niezmiernie istotne. Dieta ta opiera się na produktach o wyjątkowych właściwościach antyoksydacyjnych, przeciwnowotworowych, wspomagających detoksykację, regenerację komórek, takich jak: jarmuż, owoce leśne, truskawki, cebula, kurkuma, soja, natka pietruszki papryczka chili, gryka, rukola, daktyle, lubczyk, zielona herbata, cytrusy, jabłka, kapary.

Ale mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość, ta dieta zaleca gorzką czekoladę i czerwone wino (oczywiście w rozsądnych ilościach). Warto spróbować!

Warianty kaloryczne diety:

I tydzień 1000 kcal

II tydzień 1500 kcal

III tydzień bez limitu kalorycznego

Wartości makro diety

1 faza/ 1 etap – 4 posiłki
Białko 20 %
Tłuszcze 20% – 30%
Węglowodany 50% – 60%

Warianty kaloryczne diety: 1000 kcal

1 faza/ 2 etap – 4 posiłki
Białko 20 %
Tłuszcze 30% – 40%
Węglowodany 40% – 50%

Warianty kaloryczne diety: 1500 kcal

Galeria

Dieta SIRT